Po stopách vinařského maratonu – tréninková běžecká akce formou fartleku

Společně vyběhneme na státní svátek ve středu 28. září v 15h od přírodního areálu Křástelka ve Velkých Bílovicích a budeme každý svým tempem kopírovat trasu vinařského maratonu směrem Čejkovice, Vrbice a zpět Velké Bílovice.

Délka trasy 21 km. Někteří si zaběhnou svůj první půlmaraton, jiní potrénují na říjnový vinařský maraton nebo zkombinují běh s chůzí.

Popis trati (bude značena i barevným sprejem na povrchu vozovky):
Start od Křastelky směrem na Staré belegrady, na konci prudce doleva a po ul. Belegradská do kopce, poté doprava do ul.Veltlínová. Na konci doleva – POZOR! – běží se po silnici č. 422, držte se stále při levé straně, kolem parkoviště Habánské sklepy, dále stále rovně a na cca 5 km v zatáčce doleva na polní cestu, po cca 1,5 km vpravo a stále rovně až do Čejkovic.
Na konci doleva – POZOR! – napojujeme se opět na silnici č. 422 ul. Bílovická, držte se stále při levé straně a stále rovně. Asi po 1 km doleva Hrubou uličkou a ul. Wurmovou a Pod Novosady ke stadionu (9,5 km) dále pak po cca 300 m za fotbalovým hřištěm doleva a nahoře na kopečku na téčku vpravo a dále po značené cyklostezce až na Vrbici.
Vrbicí stále po Velkopavlovické cyklostezce až ke křížku sv. Anny. Dále se po cca 150 m držte vlevo (cca 15km) a po průběhu zemědělským areálem na téčku opět vlevo, dále stále po Velkopavlovické cyklostezce a na cca 18 km prudce vpravo z kopce dolů až ke sklepům na nám. sv. Martina, zde vlevo a dále po polní cestě a na jejím konci pokračovat po asfaltové silnici směrem k areálu Křástelka.