Co mi dává nošení kompresních podkolenek?

Trenéři RunTOUR z řad BŽB dostali letos možnost otestovat kompresní podkolenky našeho partnera – ROYAL BAY. Jitka Brabencová z plzeňského trenérského týmu si o podkolenkách myslí toto:
V krátkém souhrnu dávám vědět „pocit z nošení“ kompresních podkolenek Royal Bay. Celkově můžu říct, že nošení při běhu je příjemné. Občas trpím na otoky nohou a bolestivé žilky „metličky“, takže při delším běhu nebo intenzivnějším tempu podkolenky jako když doslova najdu. Pak se tyhle potíže značně eliminují. Osvědčily se i při crossfitových workouts. Jsou příjemné a účel rozhodně plní. Pokud se použije i „návod“, jak je správně nasazovat na nohu, je to snadné i když je jejich komprese značná.
Jediné, kdy jsem se jich vzdala, bylo v teplém počasí. Při teplotě kolem 26-27° už moc hřejí a není to příjemné. Ještě bych měla výtku k ošetření proti zápachu. Ponožky v sobě mají stříbro, to je perfektní. Jsou ale zároveň ošetřeny nějakým odérem, který je tak silný, že i po vyprání „voní“ po celém bytě. Každému to ale vonět nemusí. Na mě je to až moc, takže skladuji ponožky v uzavřeném sáčku. Proti zápachu je to ale asi velmi účinné.
Celkový dojem hodnotím jako příjemný a zvláště těm, kdo mají potíže s žilkami, doporučuji. Určitě jsou vhodné i jako prevence.

RoyalBay

A co vy? Zkoušeli jste už kompresní podkolenky? Pomáhají vám?